Roman Kodet - Univerzita jako příležitost... poznat japonskou kulturu

Anotace

Zveme vás 17. dubna 2019 na besedu s dr. Kodetem, který vás seznámí a zasvěceným způsobem provede světem japonské kultury. Na besedě se dozvíte mimo jiné i to, jakým způsobem může cizinec proniknout do specifik japonského způsobu života, ale také to, jak humanitní vědy pomáhají porozumět jiným kulturám a zprostředkovaně tak lépe pochopit i tu vlastní.

PhDr. Roman Kodet, Ph.D. je historik, specializující se na mezinárodní vztahy v 19. a na počátku 20. století a na válečné dějiny, zejména v oblasti Číny a Japonska. Svou dráhu započal studiem oboru Historie - Obecné dějiny na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, které zakončil disertační prací Rakousko-Uhersko a Osmanská říše před první světovou válkou. Od roku 2009 působí na Katedře historických věd Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni, kde se kromě dějin Japonska věnuje též dějinám kultury. Současně také zastává post výkonného redaktora mezinárodního časopisu West Bohemian Historical Review a je zakladatelem Centra japonských studií.

Datum zahájení 2019-04-24 00:00:00.0
Datum ukončení 2019-04-24 00:00:00.0
Místo konání aula Fakulty pedagogické ZČU od 17:00 hodin
Více informací www.hsvv.zcu.cz