Dušan Lužný - Univerzita jako příležitost… pochopit její fungování

Anotace

Beseda “Univerzita jako příležitost… pochopit její fungování” s prof. PhDr. Dušanem Lužným, Dr. (sociolog, člen Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství) se uskuteční dne 27. 3. 2019 v univerzitní kavárna Družba. Beseda provede (nejen) studenty „zákulisím“ univerzitního vzdělávání. Prof. Lužný promluví o svých zkušenostech z Národního akreditačního úřadu, vysvětlí význam a fungování akreditačního procesu, zamyslí se nad současnou úrovní vysokých škol, kvalitou vědy a vysokoškolského vzdělávání a zároveň osvětlí, v čem spatřuje pozitiva, ale i problémy humanitních a společenských věd.

prof. PhDr. Dušan Lužný, Dr.vystudoval obor sociologie na Masarykově Univerzitě, a následně se habilitoval na Fakultě filozofické Univerzity Palackého.  V roce 2005 byl ustanoven soudním znalcem se zaměřením na religionistiku – nová náboženská hnutí a sekty. V témže roce se stal členem pracovní skupiny Akreditační komise Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pro vysoké školství pro obory filozofie, religionistika a teologie. Mezi lety 2006 – 2009 působil jako poradce na Ministerstvu školství. V roce 2007 byl poradcem ministryně školství, po jejímž odstoupení byl navržen jako její nástupce za Stranu zelených. Jmenován však nebyl. V současné době působí i jako vysokoškolský pedagog.

Datum zahájení 2019-03-27 00:00:00.0
Datum ukončení 2019-03-27 00:00:00.0
Místo konání univerzitní kavárna Družba
Více informací www.hsvv.zcu.cz