Joseph Ratzinger v rozhovoru s filosofií

Anotace

Joseph Ratzinger, německý teolog a dnes emeritní papež Benedikt XVI., se opakovaně obracel k vztahu víry a racionality. V jeho textech nacházíme určitou interpretaci tradic a stavu západní filozofie i úsilí o dialog teologie s moderní racionalitou – rozvíjel jej na akademické půdě v kontextu především německého myšlení 20. století a pokračoval v něm i v papežském úřadu. Jednodenní seminář, otevřený zejména filozofickým a teologickým perspektivám, chce nabídnout prostor k představení a reflexi tohoto tématu. Dovolí připomenout univerzitní dráhu Josepha Ratzingera, diskuze, které jeho tematizaci vztahu víry a racionality provázely, a zvažovat podněty, které odtud vzcházejí pro současné myšlení.

Datum zahájení 2018-11-08 00:00:00.0
Datum ukončení 2018-11-08 00:00:00.0
Místo konání Fakulta filozofická, zasedací místnost (SP 319)
Více informací http://home.zcu.cz/~ldostal/ratzinger/